Karakalem Portre Çizim Yapan Yerler

kisiye-ozel-hediyelik-urunler
Hediyelik Ürün Yapan Yerler
8 Mayıs 2021
pastelboya
Pastel Portre Çizimi Yapan Yerler
8 Mayıs 2021
Hepsini Göster

Karakalem Portre Çizim Yapan Yerler

Sanatın oldukça gözde ve popüler dallarından biri olan resim sanatı, oldukça kapsamlı ve estetik bir dal olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sanatın en popüler ve yaygın türlerinden biri de karakalem çizim çeşitleridir. Yetenekli ve hayal gücü yüksek olan kişiler özellikle bu alanda hünerlerini sergileyebilirler. Karakalem çalışmalarını resim sanatının diğer çeşitlerinden ayıran en önemli özelliği, oldukça az ekipmana gerek duyularak oluşturulmasıdır.

Günümüzde bir hediye alternatifi olarak karakalem çizimleri yapan işletme sayısı giderek artmaktadır. Firmamız da bu hizmetleri veren bir işletme olarak, başarılı çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Karakalem çizimlerini yapan yer sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı, sektörde amatör çizimlere sıkça rastlamak da mümkündür. Profesyonel ve kaliteli çizimleri ayırt etmenin bir yolu olarak firmaların referanslarının incelenmesi önerilmektedir.

Karakalem çizimleri, dışarıdan yapılması ne kadar kolay görünse de aslında oldukça emek isteyen ve uğraştırıcı bir süreçlerdir. Estetik görüntünün ve gerçekçi havanın doğru şekilde sağlanması oldukça önemlidir. Karakalem çizimleri talep eden müşteriler özellikle bu iki faktöre oldukça dikkat eder ve nitelikli çalışmalar yapan işletmelerden yana tercihlerini kullanırlar.

Karakalem Portre Çizim Aşamaları

Karakalem portre çizimleri öncesinde ve çizim sırasında dikkat edilen birçok farklı unsur bulunmaktadır. Portre çizimler diğer çizim türlerinden farklı olarak yalnızca yüz ifadesi üzerine yoğunlaştığından dolayı oldukça fazla ayrıntıyı içinde barındırır. Peki, bir ressam ya da sanatçının karakalem portre çizimlerinde izlediği adımlar nelerdir ve bir portre nasıl oluşur?

 • Talep edilen boyuta uygun bir tuval üzerinde eskiz çalışmaları ile çizime başlanır.
 • Portresi yapılacak olan kişi ya da kişilerin yüz hatlarının yerleşik konumu kağıt üzerine aktarılır.
 • Göz, burun, kaşlar ve dudaklar gibi yüzün ana unsurları oluşturulur.
 • Kişiden kişiye göre değişebilen ve biricik olan yüz hatları detaylandırılır.
 • Gölge ve ışık detayları da olması gerektiği gibi portreye aktarılır.
 • İstenen ton ve renk düzeyleri son olarak eklenerek portre tamamlanır.

Karakalem çalışmaları yapan yerler bünyesinde profesyonel ve deneyimli ressamlar ile çalışıyorsa bu ayrıntılar göz önünde bulundurulur. Aksi takdirde oldukça amatör ve profesyonellikten uzak çalışmalar yapılmış olur. Karakalem portre çalışmalarında, genel görüntünün güçlü şekilde sağlanması için ayrıntılara oldukça fazla dikkat edilmelidir.

Kalemle çizimlerde oldukça fazla ayrıntı bulunduğundan dolayı, çizim yapan kişilerin genel gerçekliğe ulaşmak için bir müddet bekleyip, resmi uzaktan incelemesi gerekmektedir. Genellikle küçük ayrıntı ve detaylar çizim sırasında gözden kaçabilir. Karakalem çizimlerde de bu gibi durumlara sık sık rastlanır. Dolayısı ile resim teslim edilmeden önce gözden geçirilmesinde fayda vardır.

Karakalem Portre Çiziminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişilerin çizim yaptırmak istedikleri kişi ya da kurumlara göre karakalem portre fiyatları farklılık gösterebilir. Sektörde oldukça fazla karakalem çizim hizmeti sunulmaktadır. Çizim yaptırmak isteyen kişilerin, kurumların ya da ressamın önceki çalışmalarına göz atması bir fikir sahibi olmasına yardımcı olabilir. Özellikle büyük şirketler için kapsamlı çalışma yapan çizim firmaları güvenle tercih edilebilir.

Portre karakalem çizim talebinde bulunan birçok kişi, gerçekçi ve birebir çizim hizmeti almak ister. Bu durum portre çiziminin amacıyla da birebir örtüştüğünden dolayı oldukça haklı bir sebeptir. Peki, çizim aşamalarında dikkat edilmesi ve ekstra özen gösterilmesi gereken konular nelerdir?

 • İnsan yüzü genel anlamda bakıldığında simetrik bir yapıya sahiptir. Dolayısı ile çizim süreçlerinde bu ilke göz önünde bulundurulur. Fakat istenen portre çalışmasında kişilerin bakış yönleri, dudaklarının konumu farklılık gösterebilir.
 • Karakalem portre çalışmalarını benzersiz ve estetik kılan en önemli ve değişmez kural, realistik bir bakış açısı ile çizilmeleridir. Yani çizen kişinin istenen fotoğrafı referans almadan çalışması oldukça kalıplaşmış görüntülere sebebiyet verebilir.
 • Çizim yapan kişinin hayal dünyasının ve betimleme yeteneğinin gelişmiş olması oldukça önemli bir kriterdir.
 • Gölgeleme ve ışık detaylarının kağıda doğru şekilde aktarılması gerçekçi görüntülerin elde edilmesinde kritik bir öneme sahiptir. Çizim aşamalarında son adım olarak mutlaka bu detayların gözden geçirilmesi gerekir.

Karakalem Portre Maliyeti Ortalama Ne Kadardır?

Profesyonel ve detaylı bir hizmet sunan çizim firmasının karakalem portre ücretleri farklı niteliklere göre değişkenlik göstermektedir. Ücretlendirmeyi etkileyen en önemli faktörler;

 • Portrede yer alan kişi sayısı
 • İstenen portrenin boyutları

olarak sıralanabilir. Büyük boy çalışmalarda detaylar üzerine çok daha fazla zaman ve emek harcanması gerekmektedir. Bu durum da hizmet ücreti durumunu etkileyebilmektedir. Kaliteli ve detaylı çalışmalara imza atan firmalarda genellikle ücretler bu durum ile paralellik göstermektedir.

Karakalem portre çalışmalarına objektif olarak bakıldığında çok kapsamlı ve detaylı çalışmalar olduğunu görmek mümkündür. Hizmet almak istenen alan doğrultusunda karar vererek süreci alanında deneyimli, profesyonel ve kaliteli bir firmadan almak çok daha sağlıklı bir süreç sunacaktır.

Kaliteli ve Detaylı Portre Çizim Hizmetleri

Karakalem çalışmalarda kaliteyi doğrudan etkileyen birçok farklı durum söz konusudur. Başta tercih edilen kalem çeşidi gelmek üzere çizim yapan kişinin yöntem ve metotları da belirleyici bir unsur olmaktadır. Bu gibi durumlarda portre çizim hizmeti almak isteyen birçok kişi güvenilir firmaları tercih etmek istemektedir. Firmamız bünyesinde yer alan her bir profesyonel ressam ile sizlere üstün kalitede karakalem portre hizmetleri sunuyoruz.

Ödediğiniz ücretin karşılığını doğru bir şekilde alabildiğiniz ve tam istediğiniz gibi portrelere sahip olmak istiyorsanız firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz %100 müşteri memnuniyeti garantisi sayesinde fiyatı ile paralel olan üstün düzeyde bir hizmet alabilirsiniz. Hem sevdiklerinizi mutlu etmek için portrelerini çizdirebilir hem de kendi görüntünüzü ölümsüz kılmak için bu hizmeti tercih edebilirsiniz.

Comments are closed.