Yağlıboya Portre Çizim Yapan Yerler

suluboya
Suluboya Portre Çizim Yapan Yerler
8 Mayıs 2021
Hepsini Göster

Yağlıboya Portre Çizim Yapan Yerler

yağlı boya resim

yağlı boya resim

Yağlıboya, resim teknikleri arasında en özel olanlardan bir tanesidir. Hatta ressamların yeteneklerinin zirve noktası kabul edilir. Çünkü diğer çizim tekniklerine nazaran yağlıboya çizimleri harikulade zordur. Ancak söz konusu yağlıboya portre olunca zorluk derecesi daha da artmakta, çok ileri seviye beceriler, dikkat ve emek gerektirmektedir. Bizler resim sanatına gönül veren kişiler olarak son derece profesyonel bir ekibe sahibiz ve uzman ekibimiz her çalışmamızda sizlerin talepleri ve beklentileri doğrultusunda yeteneklerini konuşturmakta, en iyi hizmeti en hızlı ve kusursuz şekilde sunmaya çalışmaktayız.

Yağlıboya Portre Çizim Nedir?

İlk olarak yağlıboya portrenin ne olduğundan bahsetmekte fayda var. Tuval ismi verilen bez üzerine yağ bazlı boyaların sürülmesiyle yapılan resimlerin genel adına yağlıboya çizim adı verilir. Tuvalin en büyük özelliği ise emicilik gücünün yüksek olmasından ileri gelir. Her ne kadar temel zemin tuval olsa da kimi zaman yağlıboya çizim ahşap bir levhaya ya da duvara da yapılabilir.

Firmamızdan istenen talepler daha çok tuval üzerine olmakta ve ressamlarımız gönderdiğiniz fotoğrafları tuval üzerine uygulamaktadırlar. Yapım evresinde son derece uzmanlık gerektiren yağlıboya portrelerini büyük bir uğraşla oluşturmaktadırlar. Yapımı bittikten sonra tarafınıza iletilirken zarar görmemesi adına da resimleriniz özenle paketlenmekte, güvenli şekilde size ulaştırılmaktadır.

Her ne kadar karakalem çizimlerle benzerlik gösterse de teknikleri, çizim süreçleri açısından çok daha farklıdır. En büyük farkı da çok sayıda farklı rengin kullanılmasıdır. Kaliteli boya seçimi yapıldıktan sonrası sonuç tamamen sanatçının yeteneğiyle doğru orantılıdır. Sanatçının yeteneği doğrultusunda gerçeğine en yakın sonuçlar ortaya çıkar. Bu yüzden sevdiklerinize eşsiz bir hediye sunmak için yağlıboya portre yapan yerler sayesinde son derece ilginç bir hediye seçebilirsiniz. Geleneksel hediyelerden gayet farklı ve uzun ömürlü olacak olan bir hediyeye sahip olabilirsiniz.

Neden Yağlıboya Portre Çizim Tercih Edilir?

Hediyeleşmek insanlar arasında sevginin, saygının inşasında önemli bir pay sahibidir. Üstelik yılın hemen tamamında insanların birbirleriyle hediyeleşmesini vesile kılacak zamanlar, özel anlar vardır. Anneler günü, sevgililer günü, babalar günü, yılbaşı, doğum günü, öğretmenler günü, evlilik yıldönümü ve diğer bütün zamanları hediyeleşmek için kullanabilirsiniz.

Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz pek çok hediye vardır. Fakat el yapımı, özel, başka hiçbir yerde bulunamayacak hediyeler daima daha özel olacaktır. Bu yüzden yağlıboya portre yapan yer arayanların sayısı son dönemde çok daha artmış, insanlar özel hediyelere rağbet gösterdikçe el yapımı hediyeler öne çıkar olmuştur. Dolayısıyla yağlıboya portre çizimi talep eden kişilerin ilk gerekçesi özel olmasıdır.

Yağlıboya portre çizimleri diğer resim tekniklerine kıyasla çok daha uzun ömürlüdür. Yağlıboyaların yapısı gereği renklerini, tazeliklerini uzun yıllar muhafaza edebilirler. Duvarlarınızda yıllarda sergilemenize imkan verirler.

Karakalem portrelerine nazaran yağlıboyaların en büyük farklarından birisi renkli olmasıdır. Bu biraz tarz ve zevk meselesi olmakla birlikte yağlıboya portrelerinde renklerin birbirleriyle raks edişinin mevcudiyetini söyleyebiliriz. Bazı kişiler portrelerinde mat yerine parlaklık isteyebilir. Birinci kalite malzemeler ile yapılan yağlıboya portre çizimler canlılığı ile bu beklentiyi karşılayacaktır.

Renkleri ve renklerin gerçekçi şekilde bir arada kullanılmasıyla birlikte yağlıboya portreler çok canlı bir görüntü sunmakla kalmaz. Parlak da görünür. Oldukça uzun süre bu özelliklerini koruyabilir ve iyi koşullarda saklanması halinde silinme olmaz. Eskime ve kolaylıkla da bozulma yaşanmaz. Eğer hediye etmek için bir yağlıboya portre seçti iseniz uzun ömürlü bir hediye takdim etmişsinizdir. Kendiniz için bir yağlıboya portre yaptırdı iseniz uzun yıllar ilk günkü görüntüsünü sergileyecek bir portreye sahip olmuş olursunuz.

Yağlıboya Portre Çizim Nasıl Yapılır?

yagli-boya-portre-cizimi

Özellikleri, nitelikleri, fiyatı gibi detaylar haricinde bütün yağlıboya resimlerin yapılışı aynı değildir. Bir manzara resmi yapmak insan portresi yapmaya göre daha kolaydır. Söz konusu insan portresi olduğunda genel hatlarıyla dahi olsa insan vücut yapısına dair fikir sahibi olunmalıdır. Hem portre çizim tekniklerini hem de bunların nasıl uygulanacağını bilmek gerekmektedir.

Çizime başlarken her ne çizilecekse ilk olarak tuval üzerine eskizi karakalemle çizerek ana hatları belirlemek kolaylık sağlar. Portre ana hatlarıyla kara kalemle çizildikten sonra uygulamaya geçilmeli, çıkarma yapılmalıdır. Son olaraksa detayları, renkleri, tonları ve ışığın resim üzerine düşüşünü yapmak başarılı bir resmin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Diğer resim teknikerine nazaran çok renkli karışımlar ortaya çıkacak, oluşacak bütünlük ustasının becerileri ve özverisi hakkında da fikir verecektir.

Yağlıboya portre çalışmalarında belki de ten rengini ortaya çıkarabilmek işin püf noktasıdır. Portresi yapılan kişinin ten her ne olursa olsun aynı özen gösterilmelidir. Renk karışımları, karışım sıraları, bunları yaparken ışığı en doğru şekilde detaylandırmak gerekmektedir. Dolayısıyla yağlıboya portrelerinde istenen etkiyi oluşturmak için renk kullanımına çok önem verilmelidir.

Yağlıboya Portre Çizim Fiyatları

Geçmişe nazaran günümüzde fotoğrafa erişmek, fotoğraf çekmek çok sıradan bir hal almıştır. Her birimizin elindeki akıllı telefonlar her an fotoğraf, video çekmeye imkan vermektedir. Fakat bunun ulaşılabilirliğinin artması öneminin azalmasına neden olmuştur. Haliyle de bir fotoğrafın geleceğe bırakacağı etkiyi yağlıboya portre çizimi ile arttırmak çok daha iyidir.

Kişiye özel yapılmış yağlıboya portre çizimi ücretleri diğer kişiye özel hediyelerle kıyaslandığında oldukça uygundur. Üstelik sadece ücreti itibariyle değil, diğer yönleriyle de avantajlı olmaktadır. Yağlıboya portre fiyatları hesaplanırken tuvalin boyutu ve portre sayısı dikkate alınmaktadır. Resimdeki kişi sayısı arttıkça fiyatta az da olsa artış olmaktadır. Sevdiklerinize eşsiz bir hediye sunmak ya da kendinizin özel bir anınızı ölümsüzleştirmek isterseniz ressamlarımızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her zaman kaliteyi ve güvenilirliği en avantajlı fiyatlara sunuyor, sanatın ve el emeğinin parayla ölçülemeyeceğini düşünsek de her bütçeye hitap etmeyi önceliyoruz.

Comments are closed.